Wynajem Fortepianów

Jesteśmy tam gdzie Ty!

Wynajem fortepianów jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Skontaktuj się z nami, a nasza firma o wszystko zadba. Od wielu lat zajmujemy się wynajmem fortepianów na terenie całego kraju. Dostarczamy instrumenty na różnego rodzaju wydarzenia muzyczne, od kameralnych koncertów po duże festiwale.

Wynajem fortepianów na każdą okazję

Wynajmujemy fortepiany dla instytucji, firm oraz klientów indywidualnych. Od lat dostarczamy nasze fortepiany do takich instytucji jak filharmonie, opery, szkoły muzyczne, a także na różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, m.in. imprezy plenerowe czy słynne krakowskie Wianki.

Profesjonalny i szybki Transport

Dostarczamy instrument niezależnie od miejsca jego usytuowania.

Dzięki wyspecjalizowanej ekipie oraz nowoczesnemu sprzętowi do transportowania fortepianów jakim jest „Pianolift 2” możemy dosłownie wszędzie umiejscowić instrument wielkogabarytowy. 

 

Zapewniamy

TRANSPORT
STROICIEL
UCZCIWA CENA
ZADOWOLENIE PIANISTY

Katalog

Steinway & Sons Model D

fortepian koncertowy

Największa wypożyczalnia wysokiej jakości fortepianów koncertowych, półkoncertowych, gabinetowych, cyfrowych, Steinway Model D, Yamaha CFX, GranTouch, C7, Kawai

Parametry:

Długość – 274cm  /  Wysokość – 157cm  /  Waga – 500kg

 

Mechanika:

Mechanizm naszego instrumentu jest wyregulowany według dokładnych norm firmy Steinway, a jego precyzja i finezja pozwala na doskonały i wyrafinowany komfort gry najbardziej wymagającego pianisty.

 

Klawiatura:

Klawiatura  to  kunszt i arcydzieło konstruktorów manufaktury Steinway&Sons. Jej zmysłowa lekkość i doskonałe wyważenia pozwala na asymilację dłoni pianisty  w zgraną  jedność. Tak dobrze dobrane drewno i jego ciężar do każdego klawisza pozwala na zagranie najwybitniejszych dzieł mistrzów fortepianu.

Brzmienie:

Fortepian charakteryzuje się pełną i bogatą barwą.  Jego niezwykła dynamika pozwala na zagranie zdumiewająco głośnych jak i subtelnych i delikatnych brzmień, które wzruszą najbardziej strudzoną duszę. Koncertowy fortepian Steinway&Sons model D to instrument, który jest chlubą naszej firmy nadaje nam ton, wskazuje drogę i inspirację. Na naszym instrumencie grali najwybitniejsi, jednym z nich był Włodzimierz Pawlik co tylko świadczy o magii i potędze owego instrumentu.

Największa wypożyczalnia wysokiej jakości fortepianów koncertowych, półkoncertowych, gabinetowych, cyfrowych, Steinway Model D, Yamaha CFX, GranTouch, C7, Kawai

Yamaha C7

fortepian koncertowy

Parametry

Długość – 223cm

Wysokość – 102cm

Szerokość – 155cm

Waga - 397kg

Yamaha CFX

fortepian koncertowy

Parametry

Długość – 275cm

Wysokość – 103cm

Szerokość – 160cm

Waga - 500kg.

Yamaha G5

fortepian półkoncertowy

Parametry

Długość – 198cm

Wysokość – 101cm

Szerokość – 148cm

Waga - 330kg

Kawai GE30

fortepian gabinetowy

Parametry

Długość – 164cm

Wysokość – 102cm

Szerokość – 150cm

Waga - 285kg

Yamaha GT1

fortepian cyfrowy

Parametry

Długość – 88cm

Wysokość – 97cm

Szerokość – 149cm

Waga - 109kg

Yamaha GT2

fortepian cyfrowy

Parametry

Długość – 88cm

Wysokość – 97cm

Szerokość – 149cm

Waga - 109kg

Yamaha C5X

fortepian koncertowy

Parametry

Długość – 200cm

Wysokość – 101cm

Szerokość – 149cm

Waga - 350kg

Yamaha N1X AvantGrand

fortepian cyfrowy

Parametry

Długość – 62cm

Wysokość – 100cm

Szerokość – 147cm

Waga - 124kg.

Kawai CA99

Pianino cyfrowe

Parametry

Długość – 47cm

Wysokość – 101cm

Szerokość – 145cm

Waga - 83kg

Najczęściej zadawane pytania

Szukasz firmy, która oferuje wynajem i transport fortepianów na terenie Małopolski, Krakowa i całej Polski? Nie szukaj dalej! Nasza firma specjalizuje się w świadczeniu kompleksowych usług związanych z wynajmiem fortepianów oraz transport instrumentów do każdego miejsca w Polsce.
Wynajem fortepianu: cena zależy od:
 • Odegłości transportu (miejsca docelowego)
 • Rodzaju fortepianu (pianino cyfrowe, akustyczne, gabinetowe, półkoncertowe, koncertowe)
Cena waha się od 800 zł do 4500 zł za dobę. Poznaj szczegóły i darmową wycenę kontaktując się z nami
Cena zawiera:
 • Transport, wniesienie i ustawienie fortepianu.
 • Strojenie przed i w trakcie koncertu
Różnice między fortepianami gabinetowymi, półkoncertowymi i koncertowymi można podzielić na trzy główne kategorie: rozmiar, brzmienie i przeznaczenie.
Rozmiar:
 • Fortepian gabinetowy: Najmniejszy z opisywanych typów, o długości zwykle od 140 do 180 cm. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że idealnie nadaje się do małych pomieszczeń, takich jak mieszkania czy domy.
 • Fortepian półkoncertowy: Większy od fortepianu gabinetowego, z długością od 210 do 240 cm. Oferuje bogatsze brzmienie i większą dynamikę, co czyni go lepszym wyborem dla bardziej doświadczonych pianistów i do większych pomieszczeń.
 • Fortepian koncertowy: Największy i najdroższy typ fortepianu, o długości powyżej 240 cm. Wyróżnia się potężnym brzmieniem i szerokim zakresem dynamicznym, co czyni go idealnym do sal koncertowych i występów solowych.
Brzmienie:
 • Fortepian gabinetowy: Mniejsze rozmiary fortepianu gabinetowego przekładają się na delikatniejsze i mniej złożone brzmienie w porównaniu do fortepianów półkoncertowych i koncertowych.
 • Fortepian półkoncertowy: Bogatsze i bardziej rezonansowe brzmienie niż w fortepianie gabinetowym, z dłuższym podtrzymaniem dźwięku i większą dynamiką.
 • Fortepian koncertowy: Najpotężniejsze i najbardziej złożone brzmienie ze wszystkich typów fortepianów, bogate w harmoniczne i oferujące szeroki zakres dynamiki.
Przeznaczenie:
 • Fortepian gabinetowy: Idealny dla początkujących pianistów, uczniów szkół muzycznych oraz do domowego muzykowania.
 • Fortepian półkoncertowy: Dobry wybór dla średnio zaawansowanych pianistów, studentów konserwatoriów i do występów w mniejszych salach koncertowych.
 • Fortepian koncertowy: Przeznaczony dla profesjonalnych pianistów, solistów i występów na dużych scenach
 
 • Zarezerwuj z wyprzedzeniem – najlepiej miesiąc przed koncertem
 • Możliwe są też nagłe rezerwacje, nawet z dnia na dzień – postaramy się pomóc!
 • Posiadamy szeroki wybór fortepianów – z pewnością znajdziesz coś dla siebie.
 • W razie niedostępności danego modelu – zaproponujemy podobny.
Zapraszamy do kontaktu!